بهترین کیف پول های بیت کوین و ارزهای رمزنگاری

بهترین کیف پول ارزهای دیجیتال


در این بخش اطلاعات لازم برای انتخاب بهترین کیف پول ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال به شما ارائه خواهد شد.

کیف پول های دیجیتال با امکانات متفاوت و بر اساس سیستم های متفاوت ارائه میشوند. اگر به دنبال بهترین انتخاب هستید حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

بخش 1

کیف پول چیست؟


کیف پول ارز دیجیتال

یک کیف پول بیتکوین و دیگر رمزارزها اولین گام برای استفاده از بیتکوین و یا دیگر رمزارزها است.

چرا؟

"کیف پول" اساسا معادل یک حساب بانکی است. با کمک کیف پول شما میتوانید بیتکوین ها و دیگر رمزارزها را دریافت کرده، آنها را ذخیره کنید و سپس آنها را به دیگران ارسال کنید.

شما می توانید یک کیف پول را به عنوان رابط شخصی خود به شبکه بیتکوین در نظر بگیرید، مانند اینترنت بانک که رابط کاربری شما به سیستم پولی است.

کیف پول ها دارای کلید خصوصی ( private key ) هستند. این کلید ها کد های مخفی ای هستند که به شما اجازه میدهند تا رمزارزها خود را خرج کنید.

در واقع، این رمزارزها نیستند که نیاز به ذخیره سازی و امنیت دارند، بلکه کلید های خصوصی هستند که از طریق آنها به ارز دیجیتال خود دسترسی پیدا می کنید.

به اختصار: یک کیف پول بیتکوین و دیگر رمزارزها در واقع یک برنامه، وب سایت یا دستگاهی است که کلیدهای خصوصی را برای شما مدیریت می کند. این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه یک کیف پول ایجاد کنید و بهترین را انتخاب کنید.

بخش 2

انواع کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال


انواع کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال لجند نانو اس یک نمونه از کیف پول سخت افزاری است

بیایید در مورد انواع کیف پول بحث کنیم و دلایلی که شما ممکن است بخواهید از یک نوع یا نوع دیگری استفاده کنید.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری یک دستگاه الکترونیکی است که تنها برای حفظ ارزهای رمزنگاری شده ساخته شده است. نوآوری اصلی این محصول در این است که کیف پول سخت افزاری باید به رایانه، تلفن یا تبلت شما وصل شود تا بتوانید ارز دیجیتال خود را خرج کنید.

محبوب ترین و بهترین کیف پول های سخت افزاری بیتکوین و دیگر رمزارزها عبارتند از:

  • Ledger Nano X
  • TREZOR T

اگر امنیت ذخیره سازی بیت کوین و دیگر رمزارزها برای شما خیلی مهم است، کیف های سخت افزاری انتخاب خوبی هستند. کیف های سخت افزاری کلید های شخصی شما را از دستگاه های آسیب پذیر متصل به اینترنت جدا می کند.

تمام کلیدهای خصوصی مهم شما در یک محیط آفلاین در کیف پول سخت افزاری نگهداری می شود، و کاملا در امنیت قرار دارد حتی اگر دستگاه به یک کامپیوتر آلوده بدافزاری وصل شود.

از آنجایی که بیتکوین و دیگر رمزارز ها دیجیتال هستند، مجرمان اینترنتی می توانند به طور بالقوه، "کیف پول" نرم افزاری شما را هدف قرار دهند و با دسترسی به کلیدهای خصوصی شما، آنها را سرقت کنند. با ایجاد و ذخیره آفلاین کلیدهای شخصی با استفاده از یک کیف پول سخت افزاری، هکرها هیچ راهی برای رسیدن به رمزارزهای شما ندارند.

حتی اگر هکرها که کیف پول سخت افزاری شما را سرقت کنند، می توان آن را با یک پین کد محافظت کرد. نگران دزدیده شدن، گم شدن یا آسیب دیدن کیف پول سخت افزار خود نباشید؛ اگر یک کد پشتیبان مخفی ایجاد کنید، همیشه می توانید رمزارزهای خود را بازیابی کنید.

کیف پول سخت افزاری خود را مانند یک گاوصندوق فولادی زیرزمینی در نظر داشته باشید. اگر شما مقدار قابل توجهی بیت کوین یا ارزرمز دارید، باید حتما از این کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید.

چرا کیف های سخت افزاری خوب هستند؟

چرا کیف های سخت افزاری بد هستند؟

  • آنها مجانی نیستند

کدام کیف پول برای شما مناسب است؟

آیا قصد شما سرمایه گذاری و یا پس انداز است؟ پس کیف پول سخت افزاری بیتکوین و رمزارزهای شما را حفظ خواهد کرد. در غیر این صورت، با یک کیف پول نرم افزاری بیتکوین و رمزارزهای خود را به راحتی ارسال و دریافت خواهید کرد. بعلاوه این که، کیف پول نرم افزاری رایگان است. هر کیف پول دارای مزایا و معایبی است و کیف پول های مختلف برای حل مشکلات مختلفی ساخته شده اند.

برخی از کیف پول ممکن است روی امنیت تمرکز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بیشتر به حریم خصوصی متمرکز شوند. هیچ کیف پولی نیست که بتوان به عنوان بهترین معرفی کرد. زیرا این نیازهای شخصی شما است که کیف پولی را که استفاده می کنید تعیین میکند.

در زیر، ما کیف پول هایی را که می توانید بخرید و یا دانلود کنید لیست کرده ایم. قبل از خرید یا استفاده هر کیف پول، پیشنهاد می کنیم راجع به آن تحقیق کافی انجام دهید. هر روزه کیف پول های کلاهبرداری جدید بیتکوین به فروشگاه Google Play و App Store افزوده می شوند که برای سرقت بیت کوین های افراد طراحی شده اند. ما فقط لیست کیف پول هایی را که کد خود را منتشر کرده اند ارائه میدهیم.

بخش 3

کیف پول های سخت افزاری: امنیت رمزارز ها


بهترین کیف پول های بیت کوین سه نمونه از معروف ترین کیف پول های سخت افزاری

کیف های سخت افزاری رایگان نیست. اما اگر شما مقدار قابل توجهی بیتکوین و یا رمزارز داشته باشید، برای شما ارزش خرید دارند. یک کیف پول سخت افزاری از چند صد تا چند میلیون بیتکوین و رمزارز را محافظت می کند.

کیف پول های سخت افزاری چگونه کار میکنند؟

کیف های سخت افزاری امن و آفلاین هستند. آنها کلید خصوصی شما را به صورت آفلاین ذخیره می کنند تا نتوانند هک شوند. این به این معنی است که شما حتی می توانید آنها را بر روی یک کامپیوتر آلوده به بدافزار استفاده کنید.

چرا مهم است که کیف پول سخت افزاری دارای صفحه نمایش باشد؟

در جدول زیر، متوجه خواهید شد که کدام کیف های سخت افزاری دارای صفحه نمایش هستند. صفحه نمایش با تأیید و نمایش جزئیات کیف پول باعث افزایش امنیت میشود. از آنجایی که کیف پول سخت افزاری تقریبا غیر قابل هک کردن است، صفحه نمایش آن قابل اعتماد تر از داده نمایش داده شده در کامپیوتر شما است.

مقایسه سه کیف پول اصلی Ledger Nano S, Trezor, and KeepKey.

کیف پول صفحه نمایش سال تولید قیمت
Ledger Nano X Ledger Nano X 2019 $ 119
Ledger Nano S Ledger Nano S 2016 $ 59
TREZOR T TREZOR T 2018 $ 165
TREZOR One TREZOR One 2013 $ 78
KeepKey KeepKey 2015 $ 119

بررسی بهترین کیف پول های سخت افزاری بیتکوین:

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس

Ledger Nano X

Ledger Nano X جدیدترین کیف پول سخت افزار Ledger است. مزیت اصلی آن این است که دارای بلوتوث است، و این اولین کیف پول سخت افزاری است که به دستگاه های iOS متصل می شود. این امن تر از استفاده از یک برنامه در تلفن شما است، زیرا همه معاملات با Nano X امضا می شوند.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس

Ledger Nano S

Ledger Nano S ارزان ترین کیف پول سخت افزاری با صفحه نمایش است. هزینه آن حدود 59 دلار است. Ledger، یکی از مشهورترین شرکتهای امنیت بیتکوین، این دستگاه را در پاییز 2016 منتشر کرد.

TREZOR T

TREZOR Model-T نسل دوم کیف پول سخت افزار بیت کوین و رمزارز تولید شده توسط SatoshiLabs است. خط TREZOR در سال 2014 با TREZOR One آغاز به کار کرد و تا به امروز یکی از محبوب ترین راه حل های ذخیره سازی سخت افزاری است.

کیف پول سخت افزاری ترزور وان

TREZOR

TREZOR در پاییز 2014 به عنوان اولین کیف پول سخت افزار بیتکوین راه اندازی شد، ارائه ذخیره سازی امن بیتکوین و همچنین توانایی خرج کردن با کیف پول گرم . TREZOR یک دستگاه کوچک به اندازه انگشت شصت است.

کیف پول سخت افزاری کیپ کی

KeepKey

KeepKey در سپتامبر 2015 منتشر شد و دومین کیف پول سخت افزاری بیتکوین بود که یک صفحه نمایش ارائه کرد. صفحه بزرگتر KeepKey به آن برخی از ویژگی های امنیتی اضافی که نانو S و Trezor ندارند، می دهد.

بخش 4

والت های داغ


یک بازنگری سریع:

کیف پول های داغ، کیف پول بیتکوین هستند که بر روی دستگاه های متصل به اینترنت مانند رایانه، تلفن همراه یا تبلت استفاده می شود. از آنجا که کیف پول های داغ کلیدهای خصوصی را بر روی یک دستگاه متصل به اینترنت تولید می کنند، این کلید ها نمی تواند 100٪ امن باشند.

کیف پول داغ را مانند کیف پول شخصی خود در نظر بگیرید: شما از آن برای ذخیره مقداری پول نقد استفاده می کنید، نه پس انداز زندگی خود. کیف پول گرم برای پرداخت های مکرر بسیار انتخاب خوبی است، اما انتخاب خوبی برای ذخیره سازی امن بیتکوین نیست

کیف پول آنلاین بیتکوین


کیف پول های وب کلیدهای خصوصی شما را آنلاین ذخیره می کند، این کیف پول ها کلید های شخصی را با رمز انتخاب شده توسط کاربر رمزگذاری می کنند. اگرچه این نوع کیف پول ها کمترین میزان امنیت را ارائه می دهند، برتری آنها امکان اتصال و استفاده با هر دستگاه متصل به اینترنت است.

GreenAddress

GreenAddress

کیف پول بیتکوین چند امضا در وب، دسکتاپ، اندروید و iOS در دسترس است. GreenAddress با کیف های سخت افزاری مانند TREZOR، Ledger Nano و HW.1 سازگار است. "امضای چندگانه" در این زمینه به این معنی است که سایت نیاز به یک تایید دستی از شما برای انتقال سکه های شما دارد. این تا حد زیادی امنیت را بهبود می بخشد.

کیف پول بیتکوین اندروید


تعداد زیادی کیف پول برای سیستم عامل اندروید وجود دارد. از آنجا که اپل از کیف پول بیتکوین از ابتدا توسط کمپانی Apple ممنوع شده بود، توسعه دهندگان زمان بیشتری را برای توسعه روی اندروید صرف کرده اند.

Samourai Wallet

Samourai Wallet

Samourai یکی از بهترین کیف پول های موجود آندروید است. این کیف پول دارای بیشترین ویژگی ها و بهترین امنیت است. همچنین توسعه دهندگان آن به طور مداوم برای افزودن ویژگی های این کیف پول کار می کنند. کد کیف Samourai آن به طور کامل open source است.

Mycellium

Mycellium

Mycellium محبوب ترین کیف پول بیتکوین در اندروید است. این کیف پول برای ارسال، دریافت و پرداخت بسیار مناسب است. پشتیبان گیری از کیف پول شما نیز ساده است، زیرا Mycelium دستورالعمل های واضح برای تنظیم و تهیه نسخه پشتیبان ارائه کرده است.

Breadwallet

Breadwallet

کیف پول مشهور آیفون که اخیرا ورژن اندروید را منتشر کرده است. این کیف پول کنترل کلید خصوصی کاربر، رابط کاربری آسان برای استفاده و پشتیبانی از کد عبور را ارائه می دهد.

Edge

Edge

Edge یک کیف پول با استفاده آسان برای iPhone و Android است. ورود به سیستم آشنا، استفاده از این برنامه را برای افراد تازه کار با بیتکوین بسیار آسان میکند. این کیف پول همچنین دارای پشتیبان گیری خودکار است. بنابراین لازم نیست نگرانی های فنی مربوط به انجام پشتیبان گیری کیف پول را داشته باشید.

GreenBits

GreenBits

GreenBits نسخه بومی اندروید برای GreenAddress است. این یک کیف پول چند امضایی است که از کیف پول های سخت افزاری مانند TREZOR و Ledger پشتیبانی می کند.

Bitcoin Wallet

Bitcoin Wallet

کیف پول بیتکوین یا Schildbach Wallet اولین کیف پول بیتکوین بود. این کیف پول از بسیاری از دیگر رقبا امن تر است، زیرا به طور مستقیم به شبکه بیتکوین متصل می شود. این کیف دارای یک رابط کاربری ساده و بیشتر ویژگیهای مورد نیاز است که آن را به یک کیف پول مهم و ابزار آموزشی عالی برای مبتدی ها تبدیل می کند..

کیف پول های iOS و Iphone


اپل در ماه فوریه 2014 کیف پول بیتکوین را از فروشگاه نرم افزاری خود حذف کرد اما چند ماه بعد تصمیم خود را لغو کرد. خوشبختانه، در حال حاضر گزینه های زیادی برای کاربران iOS وجود دارد.

DropBit

DropBit

DropBit آسان ترین کیف پول در دسترس است. شما می توانید بیتکوین را با استفاده از یک شماره تلفن به دوستان خود بفرستید. از همه مهمتر، DropBit به شما اجازه می دهد تا کلید خصوصی خود را کنترل کنید.

Breadwallet

Breadwallet

Breadwallet یکی از بهترین کیف پول های بیتکوین برای آیفون است. این کیف پول منبع باز (open source) است و به کاربر کنترل کامل بر کلیدهای خصوصی خود را می دهد. همچنین دارای یک رابط کاربری ساده است که ارسال و دریافت بیتکوین در آن یک فرآیند لذت بخش و فوق العاده ساده است.

Edge

Edge یک کیف پول با کاربری آسان برای iPhone و Android است. ویژگی ورود به سیستم آشنا با استفاده از این برنامه، استفاده از این کیف پول

کیف پول های کامپیوترهای رومیزی (Desktop)


کیف پول desktop در کامپیوتر شما دانلود و نصب می شود. اگر حریم خصوصی شما نگرانی اصلی شما است، کیف پول اصلی بیتکوین گزینه خوبی است، زیرا از اطلاعات واسطه استفاده نمی کند.

Electrum

Electrum

Electrum یک کیف پول بیتکوین خلاصه برای مک، لینوکس و ویندوز است. Electrum در نوامبر 2011 ساخته شد. ویژگی های اصلی Electrum عبارتند از: پشتیبانی از کیف پول های سخت افزاری (مانند TREZOR، Ledger Nano و KeepKey) و ذخیره سازی بیتکوین با استفاده از یک کامپیوتر آفلاین. Electrum گزینه خوبی برای کاربران مبتدی و پیشرفته است.

بخش 5

بانکهای بیتکوین


هکر ها تا کنون حدود یک بیلیون دلار را از بانک های بیتکوین ربوده اند! یک مساله دیگر که در مورد کیف پول های بیتکوین باید به یاد داشته باشید تفاوت میان کیف پول و بانک است. برخی کاربرها سایت هایی مانند Coinbase را مثل یک کیف پول در نظرمی گیرند در حالی که اینها بیشتر شبیه بانک کار میکنند.

به یاد داشته باشید:

کلید های شخصی برای کاربران بیتکوین لازم هستند تا با امنیت و بدون امکان دزدی از شبکه بیتکوین استفاده کنند. وقتی شما کنترل کلیدهای شخصی خود را به دست دیگری میدهید، در واقع در یک موسسه ی مالی پس انداز میکنید همانطور که در بانک پس انداز میکنید. پول خود را در صرافی ها ذخیره نکنید. کاربرهای بیتکوین حدود 1 بیلیون دلار بیتکوین را در دزدی ها و کلاهبرداری های صرافی ها از دست داده اند. کلیدهای شخصی تان را خودتان کنترل کنید.

این بدان معنا نیست که بانک های بیتکوین اصولا بد هستند. شرکت هایی مانند Coinbase کارهای شگفت انگیزی برای آوردن کاربران بیشتر به اکوسیستم بیتکوین انجام داده اند. مهم است به خاطر داشته باشید که هر کسی که کلید خصوصی را کنترل می کند، بیت کوین هایی را که به آن کلید متصل است کنترل می کند. سوء تفاهم در این نکته منجر به از دست رفتن صدها میلیون دلار آمریکا در گذشته شده است، بنابراین مهم است که این تفاوت مهم را در نحوه ذخیره سازی کلید خصوصی بیتکوین درک کنیم.

درک نحوه کار کردن کیف پول های بیتکوین یک جنبه مهم امنیتی در استفاده از این تکنولوژی جدید است. بیتکوین هنوز در سالهای اولیه توسعه خود است و کیف پول ها در طول زمان بسیار کاربردی و ساده برای استفاده خواهند شد. در آینده ای نزدیک، دستگاه های خاصی با کیف های از پیش نصب شده ممکن است ساخته شود که برای ارتباط با blockchain نیاز به دانش کاربر نداشته باشند.

در حال حاضر، لازم است در نظر داشته باشید که کلید خصوصی شما چیزی است که شما باید از آن محافظت کنید، اگر بخواهید بیتکوین خود را از هکرها، خطاهای کاربر و دیگر مسائل احتمالی محافظت کنید.

بخش 6

دزدی ها و کلاه برداری ها


مهم نیست کدام کیف پول را انتخاب کنید، در هر حال به یاد داشته باشید:

بیت کوین های شما تنها در صورتی امن هستند که کلید خصوصی در امنیت تولید شود، در امنیت نگهداری شوند و- مهمتر از همه - تنها توسط شما کنترل می شود! در اینجا دو نمونه ارائه میشود که کاربران با سپردن بیتکوین خود به شخص ثالث آن را از دست داده اند:

  • هک Bitfinex، که در آن کاربران 70 میلیون دلار را از دست دادند.
  • شکست Mt Gox، که در آن کاربران 450 میلیون دلار یا بیشتر از دست داده اند.

برای جلوگیری از سرقت، کلاهبرداری، و هر گونه از دست دادن بیتکوین خود، از این سه اصل اساسی پیروی کنید:

  1. کلید خصوصی خود را در محیط امن و آفلاین ایجاد کنید. (به استثنای مقادیر کم و بی اهمیت، که در آن موارد ممکن است کلید در کیف پول داغ ایجاد شود).
  2. از کلیدهای خصوصی خود پشتیبان تهیه کنید. این کار به هنگام وقوع نارسایی هارد دیسک و یا برخی از مشکلات یا تصادف های دیگر به محافظت در برابر از دست دادن بیت کوین ها کمک می کند. در حالت ایده آل شما بایستی یک مجموعه دوگانه پشتیبان گیری را که از سایت خارج شده است داشته باشید و آن را در برابر آتش سوزی، سرقت و غیره محافظت کنید.
  3. رمزگذاری کیف پول برای ارائه امنیت بیشتر. این کار کمک می کند تا در صورتی که کیف پول دستگاه یا سخت افزار شما دزدیده شود از سرقت بیتکوین های شما جلوگیری شود.

با بیتکوین شما دارای امتیاز - همچنین مسئولیت - محافظت از پول خود هستید. کلاهبرداری های بی شماری مربوط به بیتکوین بوده است که با نسپردن بیتکوین به دیگران امکان جلوگیری از آنها وجود داشته است. این یک قاعده خوب است که هرگز با پول خود به دیگران اعتماد نکنید.